1 Koksiib artoosi raviks

Teema: Koksiib artoosi raviks

mees (70)

Mul on diagnoositud parema puusaliigese vähene kulumine (röntgenipildi järgi). Hakkasin valu tundma alates augusti algusest ja alates sellest on valulikkus liigutamisel pidevalt  intensiivistunud. Ka magamajäämisega on raskusi, kuna ei leia asendit , kus liiges valu ei teeks. Tramadooli kasutamine ei tundunud kuigi efektiivne olevat, paratsetamoolist polnud üldse mingit märgatavat efekti.  Ortopeed kirjutas välja koksiib 90mg 1 tablet hommikul pärast sööki. Kui kaua seda võiks tarvitada ja milline võiks olla selle toime ja oodatav efektiivsus nii valuvaigistajana kui põletiku ravijana ?
Teen 2 korda päevas (hommikul ja õhtul) harjutusi seljale, põlveliigestele ja puusaliigestele. Viimased on kõige valulikumad, teen neid hambaid kokku surudes. Kas nii käituda on aga õige ?

Põllumajandusteadlane

2 Koksiib artoosi raviks

Vastus: Koksiib artoosi raviks

Tere.
Koksiibe, nagu ka teisi põletikuvastaseid ravimeid, võib liigese kulumise korral kasutada. Efektiivsus in individuaalne, vajalik on proovida ja leida endale toimiv ravim. Efekt on tunda suhteliselt ruttu, kasutamisel ajalist piirangut pole. Kõikide ravimite kasutamisel tuleb jälgida ka kõrvaltoimeid, nende kahtlusel pöörduge perearsti või ortopeedi poole.
Ma ei soovitaks praegu, kui valu on äge, puusaliigestele harjutusi teha. Teistele liigstele küll, ka seljale. Puusaliigestele aga hiljem, kui valu taandub.


Kas arsti vastus oli kasulik?